קנדידה-  כדאי לדעת יותר על הבריאות שלנו

בקטריות

לא פעם ולא פעמיים בחיינו אנו סובלים מכאבים שונים בגופינו. בעיקר נפוצים הם כאבי הבטן החזקים שמלווים אותנו. לפעמים אין אנו יודעים את מקור הסיבה לכאבי הבטן. אחת הסיבות היא קנדידה. הנה כמה עובדות שלא ידעתם על  הקנדידה ופתרונות רפואה טבעית.

קנדידה- מה היא

קנדידה היא למעשה זיהום פטרייתי שמצוי באוכל שאותו אנו אוכלים וגם דרך האויר שאנו נושמים. הקנדידה מתיישבת על המעי ולמעשה יוצאת את כאבי הבטן שאנו מרגישים. כאשר הקנדידה נכנסת לגופינו, היא מתיישבת על קורים ומצמיחה רעלים מסוגים שונים שפוגעים במעיים. הפגיעה במעיים יוצרת את אופציית הכניסה של מזונות שונים לגופינו. כך הזיהום יכול להתפשט לכל חלקי הגוף. הקנדידה היא חיידק לא פשוט. הוא קיים במינונים נמוכים בגוף האדם לעיתים. אך מינונים גבוהים של החיידק יכולים ליצור מחלות קשות.

מהם הגורמים להיווצרות קנדידה

כמו הרבה זיהומים קשים גם לקנדידה יש גורמים משמעותיים להיווצרותה. הגורמים רבים מאוד. ראשית כל אורח החיים שלנו. אם אורח החיים שלנו רווי מתח נפשי אין ספק שהסיכוי שהיווצרות חיידק הקנדידה בגופינו הוא גדול פי כמה וכמה מונים. מתח נפשי יכול לחולל מחלות רבות והקנדידה היא חלק מהם. אם אנו חיים בסביבה לא נקייה, סביבה מזוהמת יש סיכוי גדול להיווצרות החיידק. תזונה לא בריאה- כאשר אנו אוכלים ארוחות מסודרות ומזון טרי ובריא אלא ג'אנק פוד, אנו מגדילים את סיכי היווצרות הקנדידה. נכון יותר לומר שעצם הימצאות הקנדידה בגוף – כבר אומר שאנו לא דואגים לבריאותינו וכנראה המערכת החיסונית חלשה וחובה לחזק אותה. עוד סיבה נוספת היא נטילת תרופות מוגברת ולא מבוקרת מחלישה את הגוף ונותנת פתח לזיהום הקנדידה להיכנס פנימה.

מי בעל הסיכוי הגבוה ביותר להידבק מהזיהום

מבחינת נשים: כאבי בטן תחתונה ללא כל סיבה, הפרשות מהנרתיק שמלוות בכאבים, פטריות ווגינאליות, אובדן תשוקה מינית, חוסר איזון הורמונלי בגוף, בעיות של פוריות חוזרות ונישנות, דלקות בשלפוחית השתן ובעיות במתן שתן, צריבה בשתן, בעיות במחזור, מעיים רגיזים.
מבחינת גברים: אובדן בתשוקה המינית, בעיות במתן שתן, אין אונות, ירידה באיכות הזרע, כאבי מעיים חזקים וכאבי בטן חוזרים ונשנים.
מבחינת ילדים: עייפות, משיכה לדברים מתוקים, רוגז, אי שקט , אי נוחות קשיי ריכוז, התקררויות, כאבי בטן, תפרחת חיתולים, בעיות נשימה, גירוד, צריבה בעור ואקזמות.
מבחינת תינוקות: כאבי בטן וחוסר שקט, הקאות דחופות, בעיות בעיכול האוכל, בעיות במשקל בהתפתחות הגוף ובעור.
קנדידה הוא זיהום לא פשוט והסימנים הכללים לזיהום הם רבים כגון: מחלות עור, אלרגיות, שלשולים, הפרעות בשינה, דיכאון, גזים, בטן נפוחה, אקזמות בעור, דלקות אוזניים, מחלות עור ועוד הרבה סימנים נוספים. כל אלה מעלים חשד כי הזיהום חדר לגוף ומתפשט לאיזורים שונים בו. סימנים אלו יש לשים אליהם לב  וניתן למנוע את כניסת הזיהום על ידי אבחנה מוקדמת.

קנדידה כיום – האם הזיהום עדיין נפוץ ולמה

אנחנו חיים את חיינו בהגנה על בריאותינו ועל גופינו. משתדלים למנוע מחלות כמה שרק ניתן, רוב הסיבות למחלות ולזיהומים הם נפשיות או פיזיולוגיות. העולם מתקדם בקצב מואץ, זיהום האויר משנה לשנה מתגבר וכך גופניו חשוף ליותר זיהומים. אנשים בעלי מעי רגיז ואנשים שיש להם כאבי בטן הם בעלי סיכון גבוה לחלות בקנדידה. הגוף שלנו הוא למעשה כמו מכונה. אם אנו יודעים לתחזק אותו נכון, אנו יכולים למנוע הרבה מחלות. בשנים האחרונות הרפואה הקונבנציונאלית וכן הרפואה המשלימה מפותחות מאוד ויכולות למצוא פתרון כמעט לכל בעייה שנוצרת בגוף. מעבר לכך,  הפרנסה היא מאוד חשובה, כולנו יוצאים להרוויח כסף כדי להתקיים, הלחץ של היומיום,  לפעמים קשה לעמוד בו. התזונה הלקוייה היא אחד הגורמים להיווצרות זיהום הקנדידה. אנו חייבים לנסות לשמור על אורח חיים בריא. פחות מתח יותר שלווה, למרות שקצב החיים מוגבר יש לקחת אויר ולחשוב על בריאתינו הנפשית וכמובן הגופנית. אנטיביוטיקה היא אמנם מענה להרבה בעיות אך לא יכולה לפתור מצב שבו המערכת החיסונית לקוייה. לכן חשוב ביותר לשמור על אורח חיים בריא כולל טיפול בחרדות – שיביא לשלווה ולשקט ויהפוך אותנו לבריאים וחיוניים יותר.

איך מטפלים בקנדידה

הטיפול הוא לא טיפול מסובך. יש לבצע איבחון מדוייק במעבדה על מנת לשלול את הימצאות הזיהום. הבדיקה היא מהימנה וניתן לעשות אותה בכל אחת מקופות החולים. אם הזיהום קיים אכן קיים יש מגוון שיטות לטיפול. יש לזכור שהטיפול הטוב ביותר הוא שילוב של טיפול קונבנציונלי יחד עם רפואה טיבעית כמו ניקוי רעלים וכך התוצאה שתתקבל תהיה טובה ביותר. וכמו כן בעת הצורך גם טיפול בחרדות או העלאת ביטחון עצמי נמוך המטופלות באפקטיביות כמו בשיטת "עין הבדולח".

לסיכום:

יש לשמור על בריאותינו בכל מחיר – כי הבריאות שווה זהב. חובה להיבדק אם יש חשש להימצאות הזיהום. נא לא להתעלם מבריאותינו כי היא חשובה מכל.